En İyi Mobil Oyunlar - Oyun Tavsiyeleri - 2016 ve 2017


Oyun piyasası oldukça gelişti ve her an her saniye yeni oyunlar çıkıyor ve var olan oyunlar kendilerini geliştiriyor. Boş zamanlarımızı eğlenceli hale getirmek için bir çok insan cep telefonuyla girebileceği heyecanlı ve keyifli oyunlar arayışında. Bu yazımda, şahsen oynadığım ve çok memnun kaldığım mobil oyunlardan bahsedeceğim.

Listedeki oyunların hepsi farklı tarzlarda ve siz ne tarz seviyorsanız onu indirip keyifle oynayabilirsiniz.

2017'nin en popüler mobil oyunu Clash Royale tanıtımı için buraya tıklayabilirsiniz.
En yeni MOBA oyunu Paladins tanıtım yazım burada.

1. Clash For Dawn (CFD)

2016 yılında çok popüler olmuş 4 kıtada sunucuları olan ve her birinde 20nin üzerinde server ı olan çok beğebilen ve kapsamlı bir oyun.

Oyundan bahsedecek olursak, mobile indirgenmiş bir MMORPG oyun diyebiliriz.

 Ana temada bir karaktere sahip oluyoruz.
 Klasik MMO oyunlardaki okçu, büyücü, savaşçı, destek ana karakterleri burada da mevcut. Tercih ettiğiniz sınıfla oyuna başlıyorsunuz.

Çeşitli görevlerle, zindanlarla seviye atlıyorsunuz.
Eşyalar üretip, geliştiriyorsunuz.

Bunun dışında PVP sistemi de gayet güzel. PVP alanları mevcut. Her hafta düzenli olarak uygulanan PvP etkinlikleri mevcut.

Oyun ücretsiz fakat oyun içi alışveriş mevcut ve açıkcası az da olsa para yatırmak gereken bir oyun. Ayda 20 lira gibi bir parayla ve yeterince uğraş gösterdiğinizde serverda adı duyulan biri olabilirsiniz. Elbette server in açıldığı ilk zamanlarda kayıt olduysanız.

Oyun Android ve iOS'a uygundur.

Ayrıca;

  • Oyunun çok daha ayrıntılı inceleme yazısınada buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Bunun dışında en hızlı şekilde seviye atlamanızı sağlayacak tüm yolların yer aldığı yazıya da buradan ulaşabilirsiniz.
  • Oyundaki önemli olaylardan biri de taş seti oluşturmadır.Bunun incelikleri ise buradaki yazımda mevcut.
2. Lords Mobile

Sosyal medyada reklamı görüp indirdiğim ve oynarken çok keyif aldığım bir oyun. Hemen nasıl bir oyun olduğundan bahsedeyim.
Oyun içerisinde bir toprağınız var ve bu toprağı asker üreterek binaları geliştirerek güçlendiriyorsunuz.

Kahramanlar toplayıp,onları geliştirerek diğer oyuncularla savaşıyoruz
.
Ana temada asker üretimi ham madde üretimi, kahraman savaşları, bina geliştirme, yağmalama yapma gibi unsurlar barındırdığından Travian, İkariam, Klanlar gibi oyunlara benziyor fakat tam olarak o kadar sınırlı değil.

Gerek hesabımızın gerek ise kahramanlarımızın eşya setleri mevcut. Diğer oyunlara kıyasla daha ayrıntılı ve daha zevkli.

  • Oyunla alakalı çok daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
3. Score!Hero

Adından da anlayacağınız gibi bir spor oyunu,daha doğrusu futbol oyunu.

Klasik PES ya da FIFA gibi değil. Daha çok bu oyunlardaki kariyer modu gibi düşünün. Oyunun içinde bir futbolcuunuz ve belli bir kurgunun içindesiniz. Seçmelere katılıp maça çıkıyorsunuz. Maçların içinde belli pozisyonlarda sizden futbol bilginizi ve pozisyon bilginizi konuşturarak gol atmanızı istiyorlar.

Yani görevleri birer birer geçmeye çalışıyorsunuz ve kariyerinize yön veriyorsunuz.

Google Play'de oldukça yüksek bir puana(4.6) sahip bir oyun.

Futbol severlerin klasik maç yap kupa kazan mantığının dışına çıkaran enfes bir oyun. Şiddetle tavsiye ederim.4. Megapolis

Kavga dövüşten uzak sakin bir oyun. Yaptığımız şey sadece şehir kurmak. Bir belediye başkanı ne yapıyorsa siz de onu yapıyorsunuz. İstasyonlar, trenler,gemiler, tesisler, fabrikalar...

 Her şey şehrinizi daha da büyütmek için. Oyun içinde arkadaşlar ekleyerek onlara yardım ederek, hediyeler ve tecrübe kazanıyorsunuz. Onlarda size yardım ediyor elbette.

Ayrıca oyun için bazı tesisler üzerinden etkinlikler düzenleniyor. Örneğin; Askeri operasyon düzenleme, tren istasyonunda yolcu taşıma gibi. Bu etkinliklerde dereceye girdiğinizde oyun içi hediyeler kazanıyorsunuz.

Deliler gibi tecrübe kasma level atlamalı,kavgalı dövüşlü oyunlardan sıkılanlar için yada o tarz oyunları oldum olası sevmeyenler için tavsiye ederim.

Ayrıca şehir düzenleme ve dekorasyon meraklısı iseniz da çok hoşunuza giden bir oyun olacaktır.5. Trivia Crack

2016'da oldukça popülerdi.

 Aslında yazmayacaktım buraya fakat bilmeyen varsa mutlaka denemeli.

Genel kültür artırmada oldukça iyi.

Üstelik arkadaşlarınızla yarışabileceğiniz ve çok eğleneceğiniz bir oyun.

Denemeyen varsa tavsiye ederim. Boş zamanları değerlendirmek için birebirdir.
Yeni oyunlar denedikçe sizlerle paylaşacağım. Tekrar belirtmeliyim ki, hepsini bizzat denedim ve halen oynamaktayım. Bu yüzden tavsiyeme güvenmelisiniz. Teşekkürler.

Saygılar.
SHARE

Alper Çörekçi

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image